W Mikołaju się cenią…

Proboszcz parafii św.Mikołaja w Szczebrzeszynie,który już nie raz zalazł parafianom za skórę, najwyraźniej oczarowany „dobrą zmianą” podniósł cennik za kościelne usługi. Jeżeli planujecie umrzeć w najbliższym czasie, to albo się z tym wstrzymajcie, albo dzwo11ńcie do bociana po garść siana,bo teraz za pogrzeb ów jegomość życzy sobie 1400 złotych!! A jeszcze trzy lata temu było 1200… Najwyraźniej teraz ludziom żyje się dużo lepiej… Co ciekawe w sąsiednich parafiach koszt takiej usługi jest nawet 600-700 złotych niższy, skąd taka różnica? Czyżby pogrzeby odprawiane przez proboszcza i księży ze Szczebrzeszyna szybciej zapewniały niebo? A może po prostu to jeden z wielu zachłannych bydlaków którym bliższy jest pieniądz niż człowiek i Bóg? Cóż, życzę parafianom owego proboszcza 200 lat życia a jemu samemu rzeknę tylko jedno zdanie: TO WŁAŚNIE PRZEZ TAKICH ZACHŁANNYCH BYDLAKÓW JAK TY NIE CHODZĘ DO KOŚCIOŁA!

Reklamy

28 myśli na temat “W Mikołaju się cenią…

 1. Gdybyśmy żyli w mniejszej ciemności, takie sprawy by w ogóle nie istniały. Faceci w kieckach by nie istnieli. Dopuszczam oczywiście biseksualizm, bo orientacje nie mają związku z wyrachowaną metodą na życie. W ogóle myślę, że to zło w postaci księży, jest w stanie utrzymywać ciemność w stanie skrajnego ogłupienia jak długo chce i będzie spełniać własne potrzeby jak długo chce. Ciemność jest nieśmiertelna. /Słowo ciemnota uważam za obraźliwe/.

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Stachu, oficjalnie żadnego cennika być nie może, myślę, że tu należałoby się zwrócić z problemem do kurii. Natomiast dlaczego ludzie tyle płacą? Ludzie muszą gdzieś być pochowani, bo wynika to z przepisów prawa, a nie ma obowiązku obecności księdza w takiej sytuacji. Skoro jest zgoda na taką wycenę usług i jest popyt, niech tak będzie.

    Polubienie

   2. Oficjalnie powinno być „co łaska”, oficjalnie też ksiądz nie powinien mieć baby a znam dwóch proboszczów którzy od lat żyją ze swoimi gosposiami. Problem w tym że ten nieoficjalny cennik istnieje a księża nie są skorzy do targowania. Jak Ci powie że taniej nie pochowa to nie masz wyjścia, musisz zapłacić… U nas dochodzi do tego, że ludzie których nie stać na pochówek za 1400 złotych wożą trumny ze zmarłymi do innych parafii, gdzie ksiądz bierze dużo taniej a dopiero potem wiozą na cmentarz do Szczebrzeszyna… Fakt, to my ich nauczyliśmy pazerności,a oni teraz to wykorzystują…

    Polubione przez 1 osoba

 2. W maju zmarła moja matka. Nie chciałam mszy, jedynie modlitwę nad grobem. Na pytanie o cenę, usłyszałam „nic”. Dałam grosik, ale nie 1400 zeta! Skąd miałabym tyle mieć?
  Inna sprawa, to brak cmentarzy komunalnych lub miejsc na nich. To skandal, że nie ma gdzie chować niewierzących wiernych bez wzbogacania kasy kościoła (wykup miejsca na cmentarzu).

  Polubienie

  1. Przyszło nam żyć w czasach gdzie pieniądz jest ważniejszy od człowieka… Ale księża powinni być pod tym względem inni… Najbliższy cmentarz komunalny mam w Zamościu, jakieś 20km ode mnie, ale Zamość to duże miasto i ma kilka cmentarzy… Gdzie chowają ateistów ze Szczebrzeszyna i okolic? Pewnie na pobliskich cmentarzach katolickich…Ale żeby niewierzący musiał płacić księdzu za kawałek ziemi? Za to nie powinien płacić nikt… Ale Ci którzy nas karcą za grzechy sami najwięcej grzeszą…

   Polubienie

 3. Nie chodzę do kościoła,bo nie lubię księdza. Zawsze możesz iść do świątyni i pomodlić się samemu na mszy i go nie słuchać. Moim zdaniem takie wymówki to troszkę półśrodek i lenistwo. Sama nie przepadam za moimi księżmi, nie zgadzam się z nimi,ale na mszy jestem i sama się modlę.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s